Loading...
BRITISH AMERICAN TOBACCO 2019-10-17T15:59:40+00:00

REMZİ ÇAKAR-BAT

Balıkesir ve İzmir illerinde distribütörlüğünü yaptığımız

British American Tobacco ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

BAT HAKKINDA

Biz kimiz

Ekim 2002’de kurulan British American Tobacco Türkiye, genel merkezi Londra’da bulunan British American Tobacco p.l.c.’ye bağlı bir şirkettir. 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren, 200’ün üzerinde markası bulunan British American Tobacco Grubu, dünyadaki bir milyar yetişkin sigara kullanıcısının sekizde birinin tercihidir.

British American Tobacco Grubu dünya genelinde faaliyet gösterdiği 200 pazarın 60’dan fazlasında lider konumda bulunuyor. 41 ülkedeki 44 fabrikasıyla üretim yapan Grup, toplamda 57 binin üzerinde kişiye iş imkanı sağlıyor. British American Tobacco p.l.c., 60 yılı aşkın süredir Türkiye’de yetişen şark tütününün en büyük alıcıları arasındadır.

British American Tobacco Türkiye ve Tekel Özelleştirmesi

BAT Türkiye olarak 2002 yılında İzmir Tire’deki fabrikada faaliyetlerine başladık. 2006 yılında Türkiye’den ihracata başlayarak ilerleyen dönemlerde artan ihracat potansiyelimizle sektörün ihracat lideri haline geldik. 2008 yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirmelerinden biri olan Tekel özelleştirme ihalesini kazandık. Tekel özelleştirmesiyle beraber uluslararası markaların yanı sıra yerli markalarla da pazardaki konumunu güçlendirdik. 2010’da Samsun’daki fabrikamızı üretim üssü haline getirip sadece bu fabrikada üretim gerçekleştirmeye başladık. Fabrikamız, BAT gruptaki 5’inci büyük fabrika olma özelliği taşıyor. BAT Türkiye olarak bu fabrikadan gerçekleştirdiğimiz ihracat ile son 3 yıldır tütün ve tütün mamülleri sektöründe ihracat lideri konumundayız.

BAT Türkiye olarak İstanbul, Kocaeli, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ile Bursa’da bölge müdürlüklerimiz bulunuyor. Türkiye’deki toplam yatırımımız 2 milyar dolara ulaşırken, doğrudan ve dolaylı olarak toplam 3.000 kişiye istihdam sağlıyoruz.

Vizyonumuz

Tüketicilere kaliteli uluslararası markalar sunmamız, devletle ve iş ortaklarımızla açık ve yapıcı bir ilişki içinde olmamız, içinde faaliyet gösterdiğimiz topluma karşı sorumlu tutumumuz, karşılıklı fayda prensibine dayalı bir ilişkiyi geleceğe taşımamızı sağlıyor. Bu prensibimiz çerçevesinde şirket olarak liderlik yolunda başarılarımızı tüm çalışanlarımızla paylaşarak azimle yürüyoruz.